S.S Karamürsel Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  
Anasayfa   Hakkımızda   Haber Duyuru   Foto Galeri   Video Galeri   Kredi Koşulları   Mevzuat   İletişim
Tel : 0 262 452 11 15
Faks : 0 262 454 41 02
E-posta
karamurselekk@marmarakoop.com
Adres
4 Temmuz Mahallesi 2130. Sokak No:2/2 Karamürsel / KOCAELİ
 24.06.2024 Günlük İstatistik
 Ziyaretçi Sayısı :  8
 Sayfa Görüntülenme :  45
Sitemiz Açıldığından Beri
 Toplam Ziyaretçi :  282936
TESKOMB YENİ TÜRKİYE BULUŞMASI

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) “TESKOMB Yeni Türkiye Buluşması” Ankara'da ATO Congresium’da düzenlendi.

Yeni Türkiye Buluşması’na; Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Haluk İpek, Öznur Çalık, AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Halk Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu, TESKOMB Genel Başkan Vekilleri Salahaddin Hünü, Bahri Şarlı, Murat Gümrükçü, Ömer Gümüş ve Mustafa Alan, TESKOMB Genel Müdürü Güler Zincirkıran ile çok sayıda esnaf ve davetli katıldılar.

Başkan Ahmet DAVUTOĞLU; Şirket açılışlarının arttığı, kapananların gittikçe azaldığını anlatan Davutoğlu, “Bu bereketlenme için ne yapılması gerekiyorsa bunları yapmaktan tereddüt etmeyeceğiz. Siz, esnaflar her şeye layıksınız. Mademki bazı müjdeler bekleniyor. Birer birer onları vermeye başlayalım. Öncelikle Halk Bankası Genel Müdürü’nü çağırdım, kredilerin açılması talimatını verdim. Ayrıca, buraya gelirken müjde olarak hazırladığımız unsurlarda değişiklik yaptım. İkinci müjdemiz, Halk Bankası kredilerinin yüzde 50'si sübvanse ediliyor. Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde bunun yüzde 90'a çıkmasıydı, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerde faizsiz kredi vereceğiz. Yani bu meslekleri yaşatmak bizim için görevse, emanetse o mesleklerin kaybolmaması kültürel mirasa kredide faiz düşünebilir mi? Esnaflıkta en önemli şey, çırak, usta, kalfa var. Toplumda adabı muaşerette zedelenmeler var. Biz, ustalık mertebesine gelmiş kardeşlerimize özel bir imkan tanıyalım dedik. 3 yıl ustalık belgesi olan yeni işyeri açmış kardeşlerimize de faizsiz kredi vereceğiz. Madem ki çıraklıktan ustalığa ulaşmış o yola çıkana yolun hayırlı olsun demek gerek. Ona bereket hayır olsun, yolun bereketli olsun diyebilmek için faizsiz kredi vereceğiz. Allah, sizden razı olsun. Biz sizden razıyız. Siz sadece helal rızkımızın değil, ahlakımızın da bekçisisiniz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, "Üçüncü müjdemiz, bu sene 600 milyona çıkardığımız Halk Bankası kredileri karşılama oranını 150 milyon lira artıralım dedim. Gerekli talimatı da verdim. Bu yolla önümüzdeki yıl takriben 4 milyara yakın kredi kullanılabilecek. Toplamda da 17 milyar liraya ulaşacak kredi" şeklinde konuştu.
 Yeni Web Sitemizi Beğendiniz mi ?
 Evet Çok İyi
 Daha İyi Olabilir
 Fena Değil